STODOŁA S+


129,01 m² + 33,99 m² garaż

  • Powierzchnia zabudowy budynku      161,83 m²
  • Powierzchnia zabudowy garażu          42,46 m²
  • Wysokość budynku w kalenicy              6,39 m
  • Kąt nachylenia dachu                                 30 st.
  • Powierzchnia dachu budynku                  237 m²
  • Ogrzewanie- pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe.
  • Szerokość budynku z garażem               17,62 m
  • Długość budynku z garażem                  16,52 m

WIZUALIZACJE:

WIZUALIZACJE WNĘTRZ:

wkrótce


BRYŁA:

Prosty dom parterowy (z możliwością adaptacji poddasza), na planie prostokąta, przykryty dwuspadowym, symetrycznym dachem o kącie nachylenia 30° (kalenica równoległa do drogi dojazdowej). Do budynku, od strony wjazdowej, dostawiono bryłę garażu (bryła jest niezależna i budynek może istnieć bez garażu). Bardzo prosty układ konstrukcyjny opierający się na trzech osiach, prosty dwuspadowy dach i drewniany strop sprawia, że dom jest łatwy i ekonomiczny w budowie. Elewacja budynku- nowoczesna i minimalistyczna, w tonacji naturalnej- biel połączona z betonem architektonicznym. Istnieje możliwość dopasowania materiałów tak, by nawiązać do lokalnego kontekstu lub indywidualnych upodobań inwestora. Urbanistycznie budynek pasuje do działki z wjazdem od północy. Istnieje możliwość zmiany lokalizacji garażu, tak by budynek pasował do wąskich działek z wjazdem od wschodu i zachodu. Projekt dostępny jest w wersji lustrzanego odbicia.


FUNKCJA:

Budynek posiada prosty, czytelny układ funkcjonalny. W strefie wejściowej wygodny wiatrołap oraz garderoba połączone są z garażem i pomieszczeniem technicznym. Z wiatrołapu wchodzimy do strefy dziennej domu z wygodnym salonem oraz kuchnią. Przy kuchni znajduje się spiżarnia. W drugiej części domu zlokalizowano dwa pokoje oraz główną sypialnię z garderobą i łazienką. Dom posiada dwie łazienki, jedną z nich jest łazienką prywatną dedykowaną głównej sypialni, można zmienić ją jako łazienkę ogólną. W pomieszczeniu technicznym przewidziano miejsce na wszystkie niezbędne urządzenia oraz pralkę i suszarkę. Salon oraz wszystkie pokoje posiadają wyjście na taras i ogród. Salon dodatkowo otwarty jest na pełną wysokość, aż do konstrukcji dachu. W salonie jest możliwość umieszczenia reprezentacyjnych, schodów w przypadku adaptacji poddasza.


RZUTY:

PARTER  129,01 m²

PODDASZE NIEUŻYTKOWE  41,51 m² (mozliwość adaptacji)


MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI:

Budynek można usytuować w kilku wariantach, podstawowym przy wjeździe od strony północnej  (Wariant 1 i Wariant 2) oraz wjazd od wschodu i zachodu (Wariant 3). Przy rezygnacji z garażu mamy możliwość usytuować budynek na krótszej działce. Projekt dostępny jest również w wersji lustrzanego odbicia.

WARIANT 1  Wjazd od pónocy, jedna skrajna ściana pełne bez okien, minimalne wymiary działki  23,62 x 24,72 m

WARIANT 2 Wjazd od pónocy, dwie skrajne ściany pełne bez okien, minimalne wymiary działki  22,62 x 24,72 m

WARIANT 3 Wjazd od wschodu lub zachodu, garaż przeniesiony na boczną ściany budynku, minimalne wymiary działki  17,76 x 31,12 m


STANDARD BUDYNKU:

Budynek zaprojektowano w standardzie energooszczędnym- ogrzewanie podłogowe za pośrednictwem powietrznej pompy ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Dodatkowo prosty, dwuspadowy dach pozwala na montaż instalacji fotowoltaicznej w ilości nawet do 51 paneli co generuje moc ok 15 kW. Na wizualizacjach zaprezentowano 34 panele generujące ok. 10 kW mocy.


TECHNOLOGIA BUDOWY

ŚCIANY:   dwuwarstwowe- bloczek z betonu komórkowego + styropian, ściany wewnętrzne silikatowe
ELEWACJA:   tynk + beton architektoniczny
STROP:   drewniany- łącznie z więźbą dachową
SCHODY:  brak (możliwość umieszczenia schodów systemowych w przypadku adaptacji poddasza)
DACH:   dachówka ceramiczna lub betonowa


KOSZTORYS UPROSZCZONY *

STAN ZERO :   wkrótce
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY:   wkrótce
STAN DEWELOPERSKI:  wkrótce


CENA:

3 900 zł   

(cena zawiera projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz projekt ogrzewania pompą ciepła z instalacją ogrzewania podłogowego)

Projekt zawiera:

  1. Cztery egzemplarze projektu budowlanego. (Projekt budowlany składa się z: projektu architektoniczno- budowlanego, projektu konstrukcyjnego wykonawczego, projektu instalacji sanitarnych, projektu instalacji elektrycznych)
  2. Komplet dokumentów potwierdzających uprawnienia poszczególnych projektantów branżowych w okresie opracowania dokumentacji.

 

Jesteś zainteresowany zakupem? Nie jesteś pewien czy projekt pasuje do działki? Chciałbyś wprowadzić zmiany?

Napisz do nas —>  KONTAKT