Pokrycie dachu to kropka nad i stanu surowego zamkniętego, poniżej fotogaleria z tego etapu. Trochę czasu to zajęło, ale efekt końcowy zadowala w pełni. od góry stodoła jest skończona 🙂

Author

10 komentarzy

 1. projektstodola Reply

  Tak jak wisienka pojawia się na torcie na samym końcu, tak i kosztorys na pewno się pojawii 🙂 Prosimy tylko o chwilę cierpliwości, narazie skupiamy się na bieżacych dylematach budowlanych, ale wpisy o kosztach są już rozpoczęte.

 2. Ciszy mnie ,że jest dokładnie opisany każdy etap budowy.
  Zdjęcia dają dużego plusa.
  Kosztorys byłby wisienką na torcie…

 3. Andrzej Wawrzyńczak Reply

  Ciekawa konstrukcja dachu garażu – czy na blogu jest coś więcej na jej temat? Bo nie udało mi się znaleźć. Chciałbym u siebie zrobić podobną a na zdjęciach nie widać etapu pokrycia papą oraz obróbek. Jak grube są te belki i jaka odległość między nimi?

 4. Świetnie opisane etapy kładzenia dachu.

  Jaki to kolor Braas Teviva Cisar?

  Proszę o namiar na system rynnowy.

  Rozumiem, że wszelkie blachy maskujące bok dachówek i rynny ogarnialiście sami?

  Pozdrawiam

  • Dzięki,
   Kolor Tevivy to Grafit. System rynnowy Galeco, jest to kompletny system w skład którego wchodzą wszystkie potrzebne elementy w tym maskownica rynny. NA stronie producenta są wsyzstkie niezbędne informacje http://www.bezokapowy.pl

   • Jaki kolor maskownic z galeco został wybrany? Na zdjęciu wygląda jak 7015, bo maskownica 7016 jest w macie i ma delikatną strukturę, a na zdjęciu rynny nie widzę takiej struktury, ale to może piksele i nie widać.
    Gdzie kupione zostały blachy na obudowę komina? Pytam o konkret gdyż buduję się pod Wrocławiem i chętnie poznam sprawdzonego dostawcę. Czy ilość blachy sami wyliczyliście czy może dekarz?
    I ostatnie pytanie, dlaczego nie montowaliście nic przeciwśniegowego (płotki, rury, rozbijacze itd.)

 5. Czy nie macie problemu z.zaciekami na scianach szczytowych? Mi projektant proponuje dach z Attyka. Ale srednio to wyglada przy dachu bezokapowym.

 6. Witam. Ja mam pytanie odnośnie dachówki. Czy nie porasta mchem i nie łapie brudu? Czy drugi raz byście ją wybrali, czy raczej ceramikę?

  • Cześć, jak narazie nic takiego nie występuje i dalej byśmy wybrali betonową. Jeżeli chodzi o mech to bardzo dużo zależy od miejsca, czy jest przewiewne, czy np. w lesie to sprawia, że łatwiej porasta mchem, nawet na ceramice

 7. Karolina Marszałek Reply

  Witam

  Nie macie problemu ze szczelnością dachu – Braas kategorycznie zabrania układania dachówki bez mijania, z uwagi właśnie na problemy przy większych deszczach.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.