Ile kosztuje budowa domu ? Kontynuujemy nasz kosztorys budowy, kolejny etap to : Stan surowy Zamknięty. Czyli wykonaliśmy już konstrukcję budynku, przykryliśmy go dachem i teraz musimy zamknąć go stolarką okienną i drzwiową.  Jest to kolejna ważna decyzja, ponieważ stolarka okienna jest bardzo istotnym elementem budynku w znacznej mierze decydujacym o jego wyglądzie zewnętrznym, ale również klimacie wewnetrznym. Prosta w formie bryła “nowoczesnej stodoły” z założenia ma duże nowoczesne przeszklenia, które dodają jej charakteru. Okna to niestety  też znaczna pozycja w naszym kosztorysie.  Cenowo możemy liczyć na znaczne różnice w zależności od standardu, firmy, wykonania etc.  Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien i jakie mamy możliwości pisaliśmy tutaj : Wybór okien cz.I materiał, parametry i montaż  okiem inwestora

Stolarka okienna w budynku, w znaczynm stopniu decyduje o jego charakterze

Przy wyborze okien należy pamiętać o montażu. Ciepły montaż to dodatkowy wydatek rzędu 2- 4 tys. zł, jednak bardzo ważny i wskazany. W naszym przypadku wybraliśmy okna bardzo wysokiej jakości, firmy Internorm wykonane z materiału PCV z nakładką aluminiową, oszkleniem trzyszybowym 48mm 6b/16Ar/5/15Ar/b6 i średnią izolacyjnością termiczną Uw = 0,62 W/m2K, zastosowaliśmy zgodnie z zestawieniem poniżej, jest to  36 m2 stolarki okiennej. Dlaczego zdecydowaliśmy się na akurat ten produkt pisaliśmy tutaj: Wybór okien cz.II doświadczenia.  

Zestawienie stolarki Stodoła M
Zestawienie stolarki Stodoła M

 

Należy dodać, że stolarka  dobrej jakości zaczynała się już kwoty 30 000 zł z ciepłym montażem. Co daje nam przelicznik ok. 833 zł za m2 i jest to średnia cena stolarki z montażem .

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
Stolarka okienno drzwiowa pcv z nakładką aluminiową Internorm i ciepłym montażem 65 600
Brama garażowa 500×210 Gros 6200
Drzwi wejściowe 90 cm wraz z doświetlem 40 cm Wikęd Thermo Prestige i montażem na ciepłym podkładzie 5070
Drzwi w garażu Wikęd standard 1550
Suma Stolarka otworowa 77820

Suma powyższe pozycje + Stan Surowy Otwarty + Stan Zero

253 432 zł

 

Jak zwykle zachęcamy do komentowania 🙂

Budynek w Stanie Surowym Zamkniętym

słowa kluczowe: koszt budowy domu; koszt stolarki; koszt okien; stan surowy zamknięty; ile kosztuje SSZ; SSZ; kosztorys domu; kosztorys; dach dwuspadowy ile kosztuje; nowoczesna bryła typu stodoła; budowa; mury; okna; projekt stodoła; stan surowy zamknięty; koszty; stodoła koszt; dom stodoła; dom stodoła kosztorys; internorm; kosztorys budowy;

Author

10 komentarzy

 1. Byłem pewien, że okna w salonie 100cm też są fix. Dlaczego zdecydowaliście się zrobić je otwieralne? To samo pytanie do 105 w kuchni, choć tu rozumiem być może dobrze jest mieć możliwość przewietrzenia, ew. jest to podyktowane możliwością wyjścia na taras? Bardzo dziękuję za zaprezentowanie wyceny. Pozwoli to zaznajomić się z realnymi kosztami 🙂

 2. ogolnie to musze wam podziekowac za tego bloga bo na bierzaco sobie sprawdzam jak projekt ktory wymyslil dla nas pan architekt i nasza pierwsza inwestycja tego typu bedzie wygladac na tle waszej .

  U nas jest duzo drewna itd… ale okienka male i 1 budynek ma 4 mieszkania : http://budujemy.home.blog

  okna naprzyklad z drzwiami wejsciowymi wlasnie zaproponowano nam z pvc + aluminium za 33 000 jednak nasze okna to nie takie gabaryty jak u was.

  Mieszkania beda mialy po 50 m2 i budujemy domki samodzielnie z bratem.

  bede tu wpadal.
  pozdrowka

 3. Agnieszka Anna Reply

  Rozumiem, że cena stolarki nie obejmuje rolet zewnętrznych? Macie je dla wszystkich okien?

 4. U nam dom parterowy bez garażu i piwnic. Dach kopertowy. Dachówka cementowa. Okna 3 szybowe z ciepłym montażem w ilości 11 szt. SSZ 220 tys ale bez drzwi zewnętrznych. Póki co mam prowizoryczne. Mury silka 24.

 5. Mateusz Janik Reply

  Mnie się bardzo podoba ta Wasza stodoła. My mamy bardziej tradycyjny domek, ale duże przeszklenia. Stan surowy zamknięty wiosną – okna Oknoplast, a dach dachówka ceramiczna. Od teraz działamy w środku. Chcemy się do wakacji wprowadzić już na gotowe. Oczywiście bierzemy pod uwagę poślizgi, ale ostatecznie wakacje będzie idealnie.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.