STODOŁA L


200,18 m² + 33,71 m² garaż

 • Powierzchnia użytkowa                                                     233,89 m²
 • Powierzchnia zabudowy budynku                                    214,20 m²
 • Wysokość budynku w kalenicy                                             8,22 m
 • Kąt nachylenia dachu                                                                   45°
 • Powierzchnia dachu budynku                                               322 m²
 • Ogrzewanie- pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe.
 • Szerokość elewacji frontowej                                               9,25 m
 • Długość elewacji bocznej (bez okapu)                              25,36 m

WIZUALIZACJE:


BRYŁA:

Prosty dom dwukondygnacyjny typu nowoczesna stodoła (z możliwością adaptacji poddasza), na planie prostokąta, przykryty dwuspadowym, symetrycznym dachem o kącie nachylenia 45°. Budynek utrzymany w jednolitej i minimalistycznej stylistyce. Przełamaniem jej jest duża, szklana fasada z wysuniętym dachem od strony tylnej ściany szczytowej. Fasada podzielona jest na dwie części umożliwiając montaż w dolnej części żaluzji fasadowych. Nad górną częścią wysunięty dach ogranicza penetrację promieni słonecznych oraz tworzy zadaszenie nad tarasem.

Budynek posiada bardzo prosty układ konstrukcyjny opierający się na czterech osiach, prosty dwuspadowy dach i  betonowy strop. Sprawia to, że dom jest łatwy i ekonomiczny w budowie.

Naturalna elewacja budynku z zastosowaniem drewna zakonserwowanego poprzez opalanie. Zastosowano dwa typy desek- deski ciemne i jasne. Technika opalania pozwala ochronić drewno przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi. Istnieje możliwość dopasowania materiałów tak, by nawiązać do lokalnego kontekstu lub indywidualnych upodobań inwestora.

Projekt bazowy dopasowany jest to długich i wąskich działek z widokiem od strony tylnej ściany szczytowej. Poszczególne warianty zostały przedstawione poniżej.  Urbanistycznie budynek najlepiej pasuje do działki z wjazdem od zachodu lub wschodu, wtedy dłuższa połać budynku skierowana jest w kierunku południowym, dogodnie dla lokalizacji fotowoltaiki. Korzystne jest również usytuowanie na działkach z wjazdem od północy (Wariant 1). Budynek można dostosować również do działki z wjazdem od południa (Wariant 2)– przeniesienie bramy garażowej i drzwi wejściowych na dłuższą ścianę budynku. W przypadku konieczności powiększenia metrażu budynku, garaż można usytuować od strony bocznej, a powstałą przestrzeń w bryle głównej zaadaptować na pokoje mieszkalne lub biuro, gabinet. (Wariant L+) Tak rozwiązany budynek będzie miał powierzchnię równą ok. 278 m2. nowoczesna stodoła

Projekt dostępny jest także w wersji lustrzanego odbicia.


FUNKCJA:

Budynek posiada prosty, czytelny układ funkcjonalny. Zadaszona strefa prowadzi do budynku. W strefie wejściowej znajduje się wygodny wiatrołap połączony z dwustanowiskowym garażem z pomieszczeniem technicznym. Całość rozplanowana jest na jednej osi komunikacyjnej zakończonej salonem. Przeszklenia doświetlają przestrzeń powiększając ją oraz zapewniając połączenie z działką i tarasami. W pierwszej części domu zlokalizowano główną sypialnię z prywatną łazienką i pojemną garderobą. Na końcu budynku znajduje się kuchnia połączona z jadalnią i salonem. Wygodna, przestronna kuchnia z duża wyspą wyposażona jest w spiżarnię. Salon otwarty jest na pełną wysokość do konstrukcji dachu oraz otwiera się na taras i  działkę poprzez duże przeszklenia od dwóch stron budynku. Fasada podzielona jest na dwie części, umożliwiając montaż na dolnej części żaluzji fasadowych, a nad górną częścią wysunięty dach ogranicza penetrację promieni słonecznych oraz tworzy zadaszenie nad tarasem. Obudowanie tarasu pozwala także na prywatność w przypadku niewielkiej odległości do bocznych granic działki i sąsiedniej zabudowy oraz osłania przed wiatrem. Zabudowę meblową planuje się we wnękach salonu, umożliwiając  ukrycie mebli w sposób uporządkowany.

Z korytarza komunikacyjnego schodami możemy dostać się na poddasze. Na poddaszu znajdują się 2 sypialnie, pokój gościa, salon kąpielowy oraz pralnia z suszarnią i prasowalnią. Skrajne pokoje posiadają od strony frontowej okno w ścianie zewnętrznej, od strony ogrodowej przeszklenie z antresoli do salonu. W pokojach jest możliwość wydzielenia niezależnych garderób.


RZUTY:Nowoczesna stodoła

PARTER  149,71 m²

PODDASZE 84,18 m² (powierzchnia użytkowa wg normy)

nowoczesna stodoła poddasze


SCHEMATYCZNE PRZEKROJE:


WARIANTY, MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI:

Budynek można usytuować w kilku wariantach. Podstawowy wariant jest przy wjeździe od strony wschodniej, zachodniej oraz północnej  (Wariant 1 ). Jest możliwość zaprojektowania wjazdu i wejścia do budynku od strony południowej (Wariant 2). W projekcie jest możliwość także rezygnacji z garażu i zaaranżowania tej powierzchni na pokoje mieszkalne lub biuro, gabinet. W przypadku potrzeby powiększenia budynku, garaż można usytuować od strony bocznej, a powstałą przestrzeń w bryle głównej zaadaptować na pokoje mieszkalne lub biuro, gabinet (Wariant L+). Tak rozwiązany budynek będzie miał powierzchnię równą ok. 278 m2.

Projekt dostępny jest również w wersji lustrzanego odbicia.

WARIANT 1  Wjazd od zachodu, wschodu i północy, minimalne wymiary działki  15,25 x 33,36 m*

WARIANT 2 Wjazd od południa. Brama garażowa i wejście przeniesione na ścianę boczną budynku, minimalne wymiary działki  17,25 x 31,36m*

Wariant Stodoła L+ Wersja powiększona. Garaż w bryle zaadaptowany na pomieszczenia mieszkalne. Bryła garażu dostawiona przy ścianie bocznej budynku. ( Tak jak to jest w projektach typu M). Wersja powiększona to powierzchnia ok. 278 m2. Minimalne wymiary działki 21,25 x 33,36.

*powyższe warianty obrazują minimalne wymiary działki, należy jednak uwzględnić również warunki lokalne- warunki zabudowy lub ograniczenia wynikające z MPZP i lokalnego sąsiedztwa


STANDARD BUDYNKU:

Budynek zaprojektowano w standardzie energooszczędnym zgodnie z Warunkami technicznymi 2021- ogrzewanie podłogowe za pośrednictwem powietrznej pompy ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Dodatkowo prosty, dwuspadowy dach pozwala na montaż instalacji fotowoltaicznej w ilości nawet do 55 paneli co generuje moc ok. 17 kW. Na wizualizacjach zaprezentowano 20 paneli generujących ok. 7 kW mocy.


TECHNOLOGIA BUDOWY:

ŚCIANY:   dwuwarstwowe- bloczek z betonu komórkowego klasy 600 + styropian grafitowy, ściany wewnętrzne silikatowe
ELEWACJA:   ciemna i jasna deska opalana
STROP:   betonowy
SCHODY:  systemowe
DACH:   dachówka płaska ceramiczna lub betonowa


PREFABRYKOWANA STODOŁA

Zależy Ci na czasie, chciałbyś zbudować Stodołę w 3 miesiące ? Jest to możliwe w przypadku budowy z prefabrykatu. Projekt Stodoła współpracuje z firmami wykonawczymi w technologii ciężkiego prefabrykatu drewnianego oraz prefabrykatu keramzytowego . Jeśli interesuje Cie ten temat i ta technologia napisz do nas na maila: [email protected]


CENA:

4 600 zł   

(cena zawiera projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz projekt ogrzewania pompą ciepła z instalacją ogrzewania podłogowego ) 

Projekt zawiera:

 1. Cztery egzemplarze projektu budowlanego. (Projekt budowlany składa się z: projektu architektoniczno- budowlanego, projektu konstrukcyjnego wykonawczego, projektu instalacji sanitarnych, projektu instalacji elektrycznych)
 2. Komplet dokumentów potwierdzających uprawnienia poszczególnych projektantów branżowych w okresie opracowania dokumentacji.

Dodatkowo przy zakupie projektu oferujemy :

 • możliwość zakupu dodatkowego egzemplarza projektu w cenie 150 zł*

*Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt lub posiadających już projekt. Możesz kupić maksymalnie dwa dodatkowe egzemplarze projektu.

 • dokumentacja w formie elektronicznej .pdf w cenie 150 zł*

*Możliwość zamówienia wyłącznie po zakupie pełnej dokumentacji projektowej. Projekt w pdf obejmuje część rysunkową projektu (nie zawiera opisu technicznego). 


Jesteś zainteresowany zakupem? Nie jesteś pewien czy projekt pasuje do działki? Chciałbyś wprowadzić zmiany? nowoczesna stodoła

Napisz do nas —>  KONTAKT