Projekt Stodoła to blog o projektowaniu i realizacji nowoczesnego domu w typie stodoły. To sposób myślenia o budowie- o wyborach i kompromisach, by osiągnąć wymarzony cel- w pełnym zadowoleniu i bez rujnowania budżetu. Projekt Stodoła to również sklep (https://www.projektstodola.pl/sklep/) z autorskimi projektami.

To także rozszerzony dziennik budowy z komentarzem i analizą, skierowany do osób, które rozważają budowę własnego domu, są już w jej trakcie lub aktualnie desperacko szukają odpowiedzi, stojąc przed kluczowym wyborem któregoś z budowlanych rozwiązań.

To także dziennik architekta, ponieważ relację prowadzą autorzy-architekci – Patrycja i Adam.

Długi czas marzyliśmy o własnym domu, ponad 4 lata temu rozpoczęliśmy budowę i założyliśmy tego bloga, jako naszą kronikę budowlaną. Na rynku i w sieci brakowało nam obiektywnych treści, ścieżki przez budowę, doświadczeń i decyzji z pierwszej ręki, a później też konsekwencji tych decyzji, a nie tekstów sponsorowanych. Chcieliśmy wypełnić tą lukę, pokazać naszą drogę, od projektowania poprzez budowę do użytkowania i sprawdzenia w praktyce początkowych założeń. Na każdym etapie budowy pojawiają się bowiem pytania.

  • Czy na małej działce o powierzchni 700 m2 uda się wybudować dom ?
  • Czy ogrzewanie pompą ciepła da radę?
  • Czy wielkość salonu 45 m2 jest optymalna.
  • Czy to rozwiązanie jest opłacalne?

Projektując i budując, szukaliśmy nowoczesnych rozwiązań i sprawdzaliśmy je w praktyce. Wszystko to na bazie naszego projektu nowoczesnej stodoły. Idee stodoły pod wieloma względami nie traktujemy tylko jako wartość estetyczną, ale znacznie szerzej.

Pracę nad blogiem- kroniką dzieliliśmy między budowę, pracę zawodową, a wychowywanie dzieci. Był to więc czas (i dalej jest) wypełniony po brzegi. Dostawaliśmy dużo wsparcia i pytań od czytelników, tak, że zdecydowaliśmy się (choć początkowo niechętnie) sprzedać nasz wypracowany projekt domu jako projekt typowy. Tak powstał pierwszy Projekt Stodoła M, na bazie naszego domu prywatnego/modelowego, i którego budowę w całości opisaliśmy na tym blogu, każdy etap wraz z jej kosztami.

Następnie zaczęły powstawać kolejne projekty, które są odzwierciedleniem tego na co stawiamy nacisk podczas projektowania domów mieszkalnych. Nowoczesność osiągana poprzez prostotę i minimalizm, unikalność, a zarazem bezkompromisowość.

Projektujemy domy w jakich sami chcielibyśmy mieszkać. Naprawdę.

Zwracamy uwagę na to, by dom był tani budowie oraz w eksploatacji, bezobsługowy. Ale nie za wszelką cenę. Zależy nam zawsze na dobrym stosunku ceny do jakości oraz na rozwiązaniach, które będą generowały możliwie najmniejsze koszty w użytkowaniu. Dzisiaj, gdy już od 4 lat mieszkamy w  Stodole M,  możemy śmiało powiedzieć, że założenia, które przyjęliśmy i których się trzymaliśmy poprzez budowę, sprawdziły się. Budynek jest ekonomiczny w utrzymaniu, bezobsługowy, a budowa nie zrujnowała naszego budżetu, zamknęliśmy się w kwocie 420 tys. zł do stanu deweloperskiego (zakończenie budowy 2018 rok). Nasze cykliczne wydatki na eksploatację możecie sprawdzić w zakładce rachunki, gdzie publikujemy nasze coroczne zużycia mediów oraz zyski z fotowoltaiki. Obecne tendencje wzrostowe na rynku materiałów budowlanych sprawiają, że te założenia są tym bardziej aktualne.

Od 6 lat prowadzimy blog Projekt stodoła.pl, od 12 lat własne biura projektowe (Badarchitekci i Bofo), w którym tworzymy projekty indywidualne i projekty wnętrz. Naszego bloga miesięcznie odwiedza 30 tysięcy osób, codziennie pomagamy osobom w różnych dylematach budowlanych, prowadzimy grupę budowlaną dla 85 tysięcy osób. Stworzyliśmy sklep, w którym obecnie jest 19 naszych autorskich projektów dostosowanych do różnych działek. W tamtym roku sprzedaliśmy ponad 100 projektów stodół, które aktualnie budują się w całej Polsce.

Opisujemy naszą budowlaną drogę i bieżącą pracę architektoniczną, inspirujemy, dzielimy się konkretami, pokazujemy jak dane rozwiązanie projektowe sprawdza się w praktyce. Staramy się dostarczać obiektywnych treści, ale mamy własne, subiektywne zdanie na dany temat. Wiele elementów sprawdziliśmy i dalej sprawdzamy na własnej skórze.

Nasz zespół tworzą profesjonaliści. Projekt Stodoła, współpracuje z architektami, konstruktorami oraz projektantami branżowymi jako interdyscyplinarny zespół.

Witamy Cię na naszej stronie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wpisami. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba i zostaniesz z nami na dłużej. Zawsze możesz się z nami skontaktować, zajrzyj wtedy tutaj: Kontakt lub jesteś zainteresowany naszymi usługami na zakładkę Usługi – Co możemy dla Ciebie zrobić? i Sklep gdzie znajdziesz nasze projekty gotowe

Author

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.